EGE ÜNİVERSİTESİ EDEBİYAT FAKÜLTESİ

TR EN
Web Tasarım

DUYURULAR

TEK DERS SINAV TARIHLERI (2016-2017 EGITIM YILI IÇIN) yeni

2016-2017 egitim yilinda Güz Dönemi tek ders sinavi  16.02.2017; bahar dönemi tek ders sinavi 20.07.2017 ve yaz okulu sonucunda tek dersi kalanlar için ise 07.09,2017 tarihlerinde yapilacaktir.

Tek ders sinavindan faydalanacak 4. sinif ögrencileri tek ders sinavi tarihinden  5 gün öncesine kadar Tek Ders formunu doldurarak Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Ögrenci Isleri Bürosuna teslim etmeleri ve basarisiz oldugu dersi veren ögretim üyesi ile iletisime geçmeleri gerekmektedir. Ayrica Tek Ders dilekçesini Edebiyat Fakültesi Ögrenci Islerinden de temin edebilirsiniz. Dilekçeleri süresinde teslim etmeyen ögrenciler tek ders sinav hakkindan faydalanamazlar.

 

Tek ders sinavi esaslari Madde 18-

(1)Tek ders sinavi; mezun olmak için tek ders disinda tüm derslerini basarmis olan ögrencilere, ilgili birim yönetim kurulunca uygun görülmesi halinde, basarisiz olunan tek ders için, güz ve bahar yariyillari sonunda ayri ayri, Yaz okulu olan Fakülte/ Yüksekokullarda yaz okulu sonunda ilgili egitim birimlerinin yönetim kurullarinin saptayacagi tarihlerde sinav açilir. Yaz okulu sonunda açilan tek ders sinavina, tek ders sinavina girmemis ögrenciler ile yaz okulu sonunda derslerini tek derse düsürmüs olan ögrenciler basvurabilirler.

(2) Ögrenciler tek ders sinav hakkini bir defaya mahsus kullanabilirler. Bu sinavda basarili olanlar, kayit yaptirdiklari egitim ögretim yariyilinda mezun olmus sayilir.